Jubelfeest in Grote Kerk Breda

Dit jaar bestaat Maatschappij van Welstand 200 jaar. Op 23 juni is dit op feestelijke wijze gevierd in de Grote Kerk van Breda. Het programma stond in het teken van de rijke geschiedenis en de mijlpalen van de vereniging: een jubeldicht door Ester Naomi Perquin, een muzikaal intermezzo door het ensemble Fuse, onderhoudende interviews met oud-leden door theatermakers Patrick Nederkoorn en Oscar Kocken, een boeiende lezing door prof.dr. Govert Buijs en als hoogtepunt de première van de film over 200 jaar Maatschappij van Welstand.

Breda en de Grote Kerk hebben voor onze vereniging een speciale betekenis. Breda is de stad waar op 18 juli 1822 de oprichting van onze vereniging werd bezegeld. Dominee Vincent van Gogh (grootvader van de beroemde schilder) heeft van 1824 tot 1866 diverse functies bekleed bij Maatschappij van Welstand en hij was predikant van de Grote Kerk.

Meer weten? Steunen Pacht & grond Brochure(s) aanvragen